čtvrtek 11. dubna 2013

Kam dál, Piráti? A jak?

   Já vím, že naši voliči chtějí slyšel tiskové zprávy o ženě stíhané kvůli masce Anonymous. Ale bylo by fajn, kdyby RP a MO začalo vydávat taky stanoviska k současnému dění. Třeba zákon o financování politických stran si o to říkal dost hlasitě. A komentář k odvolání Hermana, to už bych chtěl moc.

    Takže jak dál? Dokud budou všichni dobrovolničit, nelze jim nic vyčítat. Plnohodnotná partaj z Pirátů může být, až se profesionalizuje. Sice to možná už nebudou Piráti, ale taky se vyjádří ke každému prdu jako Zelení. Stojíme na rozcestí, buďto nastane přerod v "normální" stranu, nebo se na to vykašleme a budeme to dělat jako neziskovku s tématem svobodného internetu. 

    Ona ta "normální" strana se zdá nevyhnutelná. Bez šíře témat nebude šíře voličů. Bez rychlé reakce vedení, nebude čitelnost. S rychlou reakcí vedení se ztrácí důraz na názor členů. Pokud existuje cesta mezi, bude trnitá. Nevím, jestli jsme si na to vybrali správné načasování, nebo si načasování prostě vybralo čas rok a půl před volbami. Teď jsem se dostal do úzkých, protože původně jsem chtěl napsat jako status jen první odstavec, ale, znám svou plyšovostí, nechtěl jsem nikomu křivdit. Teď nevím, jak se z toho vylhat dál. Asi jsem chtěl říct, že politická strana brousící si zuba na křesla opravdu nemůže fungovat stejně, jako když měla třicet členů, kteří se znali. Politická strana si z definice musí brousit zuby na křesla, jinak by byla nesmyslná. IMHO jedinou šancí je podvolit se tomu přerodu v "normální" stranu, ale snažit se zuby nehty o zachování co největšího podílu pirátských postupů. Ale když jsme rozděleni v otázce vulgarismů, jak se máme shodnout na důležitých principech?

1 komentář:

  1. Máš pravdu!
    Tento boj jsme prohráli. S původní myšlenky přinést "virus" strany nového typu, vyvrcholil tím, že Pihatí nakazili "virem" starých politických stran :(
    A jé to docela smutné, pro to že pro spoustu lidí to byla jista naděje, že jsou možné dělat politiku na způsob společného "intelektu", ale prdlajs.
    Vyvinulo to směrem nejmenšího odporu. Ale to už pro znalce situace ve straně.

    OdpovědětVymazat